Didim Özgür Ses Gazetesi

İlçemiz Didim’de oluşumu tamamlanan ve üye kayıtlarına başlayan Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin resmi açılışı, DJ Suat Ateşdağlı’nın sahne aldığı konserle yapıldı. Konser öncesinde etkinliğe katkı sunanlara teşekkür plaketi verirken, konserde DJ Suat Ateşdağlı’nın performansı büyüledi. Gecede havai fişek gösterileri açılışı renklendirdi.

14 Ağustos Perşembe günü saat 21:00’de Didim Kent Meydanında yapılan açılış etkinliğine Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Aydın Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Eralp Atay, Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği kurucu Başkanı Hakan Arı ile kurucu yönetim kurulu üyeleri ile sarı kırmızı renklere gönül veren binlerce GS taraftarı katıldı.
Konser öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının okunmasının ardından GS Galatasaray Taraftarlar Derneği kurucu Başkanı Hakan Arı, kurucu üyeleri Ergun Korkmaz, Mehmet Dönmez, Lütfi Göbekli, Hüseyin İlhan, Mustafa selim Topçu ve Erkan Börekçi taraftarlara tanıtıldı.

Ardından GS Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın mesajı okunurken mesajda “Galatasaray taraftarlar dernekleri kuruldukları bölgeler nezdinde külümüzü temsil eden çok önemli kuruluşlardır. Güzide ilçemiz Didim’de Galatasaray Spor Kulübünün ve taraftarlarını temsil etmenizden büyük mutluluk duymaktayım. Özverili çalışmalarımızı Didim’de hep birlikte sürdüreceğimize inanıyor, siz değerli Dernek yönetimini gönülden kutluyorum.” ifadelerine yer verildi.

Ardından Kurucu Dernek Başkanı Hakan Arı bir konuşma yaptı. Arı konuşmasının başında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı Süleyman Seba’yı rahmetle anarak, Beşiktaş camiasına başsağlığı diledi.

Arı Galatasaray Taraftarlar Derneğinin Didim’e hayırlı olmasını dilerken “Bu camianın bir parçası olarak Didim’de sizlerin de desteği ile bu oluşumu başlattık. İnanıyorum ki sonuna kadar sizlerle beraber Didim’de GS kulübüne yakışanı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben ve kurucu yönetim kurulu üyelerimiz kurulma aşamasında gösterilen maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni kurulan derneğimize olan ilgiden son derece memnunuz. Bundan sonra üye kayıtlarımız devam edecek. Didim’de futbol okulumuzu bizden 2 ay evvel açıldı. Okulumuza olan ilgi beklentinin üstündedir. İnşallah buradan GS A takımına futbolcu yetiştireceğiz. Futbol okulundaki hocalarımızı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Ardından konuşan Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise sporun her türlüsüyle uğraşmanın çok güzel olduğunu ifade ederek “Ama bir gerçek var ki spor deyince futbol akla geliyor. Futbolla da uğraşmak onun zevkine varabilmek çok önemli… Ülkemizde yüzlerce spor kulübü var. Burada önemli olan sporun dostça yapabilmektir. GS kulübü de ülkemizin güzide kulüplerinden, burada bir dernekleri olması bu dernek çatısı altında bu tür etkinliklerin olması insanımız açısından çok güzel; umarım sporun güzelliği bu tür derneklerle daha da artacaktır.” dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise kendisinin bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu fakat sporda önemli olan taraftarlık değil sporun bir kültür olarak algılanması olduğunu ifade etti. Türkiye’de yüzlerce kulübün olduğunu dile getiren Atabay 3 büyük kulüpler başta olmak üzere her bir kulübün kendi açısından spora katkısı olduğunu belirterek “Sporun her türlüsü önemli; spor dostluk kardeşlik ve centilmenlik çerçevesinde olmalı. Burada kurulan bu derneğimizde buna katkı sağlayacaktır.” dedi

Konuşmaların ardından Kaymakam Emiroğlu’na ve Başkan Atabay’a Dernek Başkanı Hakan Arı tarafından teşekkür plaketi verildi. Daha sonra etkinliğe katkı veren kişilere teşekkür plaketi verdi. Ardından derneğe katkı sağlaması amacıyla üzerinde GS futbolcuların imzasının bulunduğu forma açık artırmayla satışa çıkarıldı. Formayı 2 bin TL veren Lüfti Göbekli satın aldı. Etkinliğin sonundan DJ’i Suat Ateşdağlı sahne alırken çaldığı parçalarla Didimlilere hoş saatler yaşattı. Gecenin sonunda yapılan havai fişek gösterisi ise büyük beğeni topladı.