Aydın Denge Gazetesi

Didim’de oluşumu tamamlanan ve üye kayıtlarına başlayan Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin açılışı, DJ Suat Ateşdağlı’nın sahne aldığı konserle yapıldı.

Didim Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açılış etkinliğine Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Belediye Başkanı Deniz Atabay, Aydın Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Eralp Atay, Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği kurucu Başkanı Hakan Arı ile Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri ve sarı kırmızı renklere gönül veren binlerce Galatasaray taraftarı katıldı.

İMZALI FORMA 2 BİN TL’YE SATILDI

Konser öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin Kurucu Başkanı Hakan Arı ile kurucu yönetim kurulu üyelerinin taraftarlara tanıtılmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın gönderdiği mesaj taraftarlarla paylaşıldı. Derneğe katkı sağlanması amacıyla üzerinde Galtasaraylı futbolcuların imzası bulunan forma, açık arttırmayla satışa çıkarıldı. Forma 2 bin TL’ye alıcı buldu.

“GALATASARYSPOR KULÜBÜ’NE YAKIŞANI YAPACAĞIZ”

Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği kurucu Başkanı Hakan Arı, kurdukları derneğin Galatasaray camiasına ve Didim’deki Galatasaraylılara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Arı, “Bu camianın bir parçası olarak Didim’de halkımızın da desteğiyle bu oluşumu başlattık. Sonuna kadar Didimli taraftarlarımız ile birlikte Didim’de Galatasaray Spor Kulübü’ne yakışanı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben ve kurucu yönetim kurulu üyelerimiz kurulma aşamasında derneğimize gösterilen maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek yeni kurulan Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği’ne olan ilgiden son derece memnun olduklarını ifade etti.

“RENKLERİN AYRIMINA DEĞİL, ORTAKLIĞINA BAKIYORUM”

Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise, sporun her türlüsünün çok güzel olduğunu, ancak futbolun bir başka güzel olduğunu belirterek, “Ben renklerin ayrımına değil, ortaklığına bakıyorum. İlçemizde sarı-kırmızı renklere gönül veren aslanları tebrik ediyorum. Bu derneği ilçemize kazandıran değerli kuruculara da teşekkür ediyorum” dedi. Bunun bir başlangıç olduğunu kaydeden Kaymakam Emiroğlu, “Futbolun tatlı rekabeti belki diğer kulüplerin de derneğini ilçemize getirecek. Böylece insanlarımız ortak renklerle bir araya gelecek. Umarım sporun güzelliği bu tür derneklerle daha da artacaktır” ifadelerini kullandı.

“SPORUN BİRLEŞTİRİCİLİĞİ, BÜTÜNLEŞTİRİCİLİĞİ VAR”

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da kendisinin bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu dile getirerek, sporda önemli olanın taraftarlığın değil, sporun bir kültür olarak algılanması olduğunu ifade etti. Türkiye’de yüzlerce kulübün olduğunu ve önemli takımlar olduğunu belirten Başkan Atabay, 3 büyük kulüpler başta olmak üzere her bir kulübün kendi açısından spora katkısı olduğunu söyledi. Atabay, “Kuruluş tarihleri itibariyle ve geçmiş dönemler itibariyle 3 büyük kulüplerimiz ülkemizin güzide takımları arasında yer alıyor. Sporun çok önemli ayrıcalığı var. Sporun birleştiriciliği, bütünleştiriciliği var. Sporun toplum içinde kardeşlik duygusunu arttırıcı çok önemli unsurları var. Ben bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray’ın ilçemizdeki bu açılış töreninde bulunmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ile Belediye Başkanı Deniz Atabay’a Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Hakan Arı tarafından teşekkür plaketi verildi. Ardından etkinliğe katkı sağlayan kişi ve kurumlara plaketleri takdim edildi. Etkinlikte Türkiye’nin en iyi Prodüktör DJ’i Suat Ateşdağlı sahne aldı. Ateşdağlı, çaldığı şarkılarla Didimlilere keyifli dakikalar yaşatırken, gecenin sonunda yapılan havai fişek gösterisi beğeniyle izlendi. (EDİZ VERDİOĞLU)